Od sezóny 2017/2018 přešly ženy z TJ FEZKA STRAKONICE do nového uskupení, a to do TJ ČZ STRAKONICE, a od sezóny 2018/2019 hrají krajský přebor KP1.

Více o družstvu také na stránkách: VOLEJBAL-STRAKONICE-ŽENY

NAPSALI O NÁS

2017/2018 KP 2: TJ ČZ Strakonice

S podporou do vítězného klání

Strakonické hráčky začaly úspěšně - vyhrály první 2 sety, ale hostům se podařilo srovnat stav setů na 2:2. Domácím se nedařilo na příjmu ani na smeči, zkazily dost podání a byly nucené najít síly na rozhodující zkrácený pátý set.

Ten začal příznivě pro husinecké ženy, které vyhrávaly dokonce 9:2. Dostavili se však dražejovští fanoušci, vyburcovali domácí ke srovnání stavu na 13:13 a na závěr se mohli všichni na Virtě radovat z výhry domácích. Děkujeme za podporu!

Výsledky setů - TJ ČZ Strakonice: TJ Slavoj Husinec - 25:23, 25:15, 23:25, 14:25, 15:13

Sestava: Černá, Fialová, Helmová, Kalbáčová, Kalíšková, N. Němcová, Pellerová, Pokorná, libero: Sádlová

Trenérka: Vavrušková

E. Pellerová

Šesté vítězství strakonických volejbalistek v řadě

Strakonické volejbalistky odehrály vyrovnaný a vypjatý zápas v písecké tělocvičně do pozdních večerních hodin. Ženy do Písku přijely pouze v sedmi - bez libera, ale trenérka Vavrušková střídáním i oddechovými časy pomohla zvládnout chvilky, kdy Písek o pár bodů odskočil. Stav se stále měnil, zápas byl velmi emotivní, pro hráčky namáhavý a pro fanoušky jistě pěkná podívaná.

Výsledky setů - Otava Písek: TJ ČZ Strakonice - 26:24, 22:25, 20:25, 28:26, 13:15

Třetí zápas strakonických volejbalistek se opět vydařil

Dne 7. 9. vyrazily hráčky TJ ČZ do Radomyšle a kvůli nepřízni počasí se přesunuly do tělocvičny.

První set se vyvíjel příznivěji pro Strakonice, na smeči zářila Němcová, Kalíšková i Helmová, které také výborně blokovaly.

Ve druhém setu domácí družstvo zvedlo hlavu, začátek byl vyrovnaný, ale ke konci setu se podařilo hostům odskočit a radovali se z dalších vítězných 25 bodů.

Poslední set byl opět v režii strakonických hráček, podařilo se jim vytvořit bodový náskok již v začátku a dovedly zápas k výhře nad domácími 3:0.

Strakonice podaly krásný výkon, dařilo se ve všech oblastech, byla příjemná změna nebýt ovlivněn počasím.

Výsledky setů - TJ Sokol Radomyšl: TJ ČZ Strakonice - 18:25, 18:25, 15:25

Sestava: Fialová, L. Hanušová, Helmová, Kalbáčová, Kalíšková, N. Němcová, Pellerová, Pokorná, libero: Sádlová

Další zápas odehrají Strakonice 20. 9. od 17 hod. na domácí půdě na hřišti na Virtě, kde přivítají Vimperk.

Strakonické volejbalistky vyhrály první zápas v podzimní části KP2

Po letní pauze se dne 23. 8. odehrál první zápas krajského přeboru II. žen ve volejbalu. Oddíl TJ ČZ Strakonice, který do minulé sezóny hrál pod TJ Fezko Strakonice, zavítal na hřiště v Husinci.

Začátek utkání se hrál vyrovnaně, ale nakonec první set skončil radostí hostů s výsledkem 21:25. Průběh druhého setu se vyvíjel pozitivně spíše pro Husinec, ale Strakonice se ke konci setu zvedly, skóre otočily a zvítězily s nejtěsnějším možným rozdílem 25:27.

Ve třetím setu tým Strakonic nevyužil šanci ukončit zápas a s rozdílem pěti bodů si tento set pro sebe urval TJ Slavoj Husinec. Strakonice se prohry ve třetím setu nezalekly a již ve čtvrtém ukončily zápas, a to s komfortním náskokem šesti bodů 19:25. I přes prohraný třetí set si Strakonice po výhře 3:1 odvezly domů 3 body.

Na další zápas žen TJ ČZ Strakonice se můžete těšit ve středu 30. 8. od 17 hodin na domácím hřišti v Dražejově, kde si tým změří síly s oddílem Otava Písek.

Sestava Strakonic: Černá, Fialová, Hanušová L., Kalbáčová, Kalíšková, Němcová, Pellerová, Pokorná, trenérka Vavrušková

V. Svach

Opětovná výhra domácích

Čtvrtý zápas sezóny odehrály Strakonice kvůli nepřízni počasí v hale TJ ČZ, kde se utkaly ve večerních hodinách s Vimperkem.

První set byl v režii domácích. Hráčky se však nechaly ukolébat hladkým průběhem, druhý set se tak stal vyrovnanější, přesto jej strakonické hráčky vyhrály s nejtěsnějším rozdílem. Třetí set domácí dokonce prohrály. V dalším setu ale ženy na domácí půdě opět zvedly hlavu a dotáhly zápas k vítěznému konci.

Výsledky setů - TJ ČZ Strakonice: TJ Šumavan Vimperk - 25:13, 25:23, 19:25, 25:20

Strakonické volejbalistky se radovaly z druhého vítězství v podzimní části

Druhé utkání krajského přeboru žen, které se odehrálo na domácím kurtu hráček TJ ČZ Strakonice v Dražejově proti týmu Otava Písek, nezačalo pro strakonické ženy příznivě.

Přestože se trenérka Eva Vavrušková snažila střídáním a oddechovými časy zvrátit bodový náskok píseckého týmu, hráčky míče hodně vyhazovaly mimo hrací plochu a hosté první set vyhráli 25:17.

Druhý set byl však v režii domácích hráček, rozhodčí použil i žluté karty pro Písek a za vydatné podpory fanoušků zvítězily 25:11. V dalším setu Strakonice opět polevily a prohrály 20:25. Ve čtvrtém setu hráčky od Otavy převzaly vedení a podařilo se jim srovnat stav setů na 2:2, kdy Písek uhrál pouze 14 bodů.

Fanoušci si tedy mohli užít hru pod vysokou sítí i v rozhodujícím napínavém pátém setu, který nakonec dopadl lépe pro domácí stavem 16:14. Pikantností tohoto utkání byla skutečnost, že za Písek nastoupily do utkání hned 4 kmenové hráčky Strakonic (Kuchařová, Šefránková, Pauknerová, Cmíralová), které hájí barvy TJ ČZ v krajských přeborech kadetek a juniorek.

Další zápas odehrají Strakonice v Radomyšli ve středu 6. 9. a doma přivítají Vimperk dne 20. 9., podzimní zápasy začínají v 17 hodin.

Sestava: Černá, Fialová, Hanušová L., Kalbáčová, Kalíšková, Němcová N., Pellerová, Pokorná, trenérka Vavrušková